Bielszczanie krytycznie oceniają stan ulic i chodników w mieście. W ankiecie, w której udział wzięło 2 tys. czytelników naszego portalu akcentowali też zatłoczenie ulic i niewystarczającą ilość miejsc parkingowych. DZIŚ w hotelu Qubus każdy będzie mógł wyrazić swoją opinię o transportowych bolączkach miasta. Spotkanie z ekspertami jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Od lat bielszczanie narzekają na niską częstotliwość kursowania autobusów MZK. Ich zdaniem, ścieżki rowerowe w mieście budowane są bez szerszej wizji, a nierzadko wadliwie. Z jakimi innymi problemami dotyczącymi transportu i komunikacji zmaga się Bielsko-Biała? Na te pytania odpowiadali uczestnicy ankiety, jaką nasz portal przeprowadził na prośbę bielskich struktur partii Porozumienie.

Respondenci niemal zgodnie identyfikują cztery główne uciążliwości związane z ruchem drogowym w mieście. Są to: zatłoczenie dróg i ulic (dwóch na trzech badanych stwierdza, że jest to duży albo bardzo duży problem), a także niewystarczająca ilość miejsc parkingowych. W tym przypadku średnia ocena w pięciopunktowej skali wyniosła 4,18 („1” - nieistotny problem, „5” - bardzo duży problem).

Kolejna ważna sprawa to zły stan techniczny dróg i ulic (ok. 60 proc. osób ocenia tę kwestię jako znaczną albo bardzo dużą niedogodność) oraz zanieczyszczenie powietrza spowodowane ruchem drogowym (ponad 64 proc. badanych stwierdziło, że w tej sprawie Bielsko-Biała ma duży albo bardzo duży problem).

Badani jako przeciętny ocenili stan chodników w mieście - średnia ocena 3,3 („1” - nieistotny problem, „5” - bardzo duży problem). Nieco ponad 63 proc. osób stwierdza, że niewystarczające oświetlenie chodników jest dużą albo bardzo dużą niedogodnością. Jednocześnie 70 proc. uważa, że dużym albo bardzo dużym problemem jest niewystarczające oświetlenie przejść i przejazdów rowerowych.

Na seminarium i debatę o transporcie i komunikacji w Bielsku-Białej zaprasza Janusz Buzek, lider bielskich struktur partii Porozumienie. Panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i mieszkańców miasta odbędzie się w czwartek, 15 lutego w hotelu Qubus przy ul. Mostowej. Początek spotkania o godz. 17.30.

bak