Dwa efektowne wydarzenia na koniec tegorocznego karnawału w Bielsku-Białej przygotowała Orkiestra im. Telemanna. Koncerty odbędą się w najpiękniejszych salach miasta z udziałem zagranicznych solistów. Uwaga miłośnicy walca. Będzie można potańczyć!

W ramach tegorocznego, 9. Strauss Festival Orkiestra im. Telemanna bawiła bielszczan na styczniowym koncercie w Teatrze Polskim. Jeszcze dziś festiwal wróci do teatru, gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się Karnawał Wiedeński. Z towarzyszeniem bielskiej orkiestry pod kierownictwem skrzypka Piotra Sadowskiego wystąpią soliści: sopranistka Swietłana Kaliniczenko z Ukrainy oraz włoski baryton Juliusz Loranzi. W programie utwory Verdiego, Lehara, Moniuszki i oczywiście Straussa.

We wtorek, 13 lutego festiwal przeniesie się do Sali Redutowej „Pod Orłem”, gdzie odbędzie się Wiedeński Bal (początek godz. 18.00). W programie utwory Straussa, Gershwina i Kreislera. Z Orkiestrą im. Telemanna wystąpią: Agnieszka Zabrzeska (sopran) oraz Mariusz Bierzyński (gitara, śpiew). Od godz. 19.00 do pierwszej w nocy artyści zapraszają do zabawy na parkiecie!

Bilety na koncerty do nabycia m.in. w kasach Teatru Polskiego oraz przez internet na www.koncerty-bielsko.pl (szczegóły na plakatach poniżej). Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym Orkiestry im. Telemanna.

bb