Były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński będzie gościł w Bielsku-Białej na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji Podbeskidzie. Ceniony prawnik wygłosi wykład pt. „Rzeczpospolita samorządna w Konstytucji RP”.

Prof. Andrzej Rzepliński spotka się z bielszczanami w sobotę, 24 lutego o godz. 18.00 w auli Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Jak zapowiada Komitet Obrony Demokracji Podbeskidzie, który jest organizatorem wydarzenia, będzie to spotkanie z „ostatnim niezawisłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego”.

Tematem wykładu profesora nauk prawnych będzie „Rzeczpospolita samorządna w Konstytucji RP”. Po spotkaniu odbędzie się dyskusja. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Profesor Andrzej Rzepliński był w latach 2007-16 sędzią Trybunału Konstytucyjnego, a w latach 2010-16 sprawował funkcję jego prezesa. Jest autorem licznych publikacji z zakresu konstytucyjnych praw człowieka. Sporządzał opinie prawne przedstawiane komisjom parlamentarnym, Sądowi Najwyższemu oraz Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka.

bak

Foto: TK