Dzielnicowy zauważył młodego mężczyznę, który wybiegł ze sklepu spożywczego przy ul. Michałowicza z koszem pełnym zakupów. Ruszył w pościg za złodziejem. W czasie ucieczki napastnik zaatakował policjanta. Rzucił w jego kierunku koszem z zakupami.

Do kradzieży doszło wczoraj około godz. 12.00 na ul. Michałowicza. Mł.asp. Sławomir Grzesiuk, dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej, zauważył młodego mężczyznę, który wybiegł ze sklepu spożywczego z koszem pełnym zakupów. Były w nim artykuły spożywcze i alkohol o wartości ponad 300 zł. Policjant ruszył w pościg za sprawcą. W czasie ucieczki napastnik rzucił w kierunku dzielnicowego koszem z zakupami.

Po krótkim pościgu funkcjonariusz zatrzymał uciekiniera, który jednak w dalszym ciągu nie dawał za wygraną. Szarpał się i wyrywał, zwracał się do policjanta wulgarnymi słowami. Mężczyzna został szybko obezwładniony i zakuty w kajdanki. Dzielnicowy odzyskał też skradzione rzeczy. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał w organizmie 0,4 promila alkoholu.

20-latek trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej dzielnicowego i jego znieważenia. Grozi mu za to kara do trzech lat więzienia. Dodatkowo za kradzież grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

bb

Foto: Policja