Niespodzianki nie było. Wczoraj zarząd okręgowy PiS w Bielsku-Białej poparł kandydaturę Przemysław Drabka na stanowisko prezydenta miasta. W tajnym głosowaniu wiceprzewodniczący Rady Miejskiej otrzymał 16 z 20 głosów delegatów.

Jak dowiedział się nasz portal, w trakcie obrad podjęto uchwałę wskazującą kandydaturę Przemysława Drabka na urząd prezydenta miasta w zbliżających się wyborach samorządowych. W głosowaniu udział wzięło dwudziestu członków zarządu okręgu. Szesnaście głosów otrzymał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, a czterech delegatów wskazało na jego kontrkandydata radnego Konrada Łosia (o jego rekomendacji pisaliśmy TUTAJ).

- Głosowanie było tajne, każdy delegat wskazywał konkretną osobę, oddając głos z nazwiskiem kandydata - mówi poseł Grzegorz Puda, okręgowy pełnomocnik wyborczy partii w Bielsku-Białej. W skład zarządu oprócz jej szefa Stanisława Szweda wchodzą m.in. parlamentarzyści z okręgu wyborczego nr 27 oraz szefowie struktur powiatowych. Teraz kandydata PiS w wyborach na prezydenta miasta musi zatwierdzić rada polityczna tej partii.

bak