W maju w Bielsku-Białej odbędzie się 26. edycja Biegu Fiata - biegu ulicznego na 10 km. Już po raz czwarty biegacze z naszego miasta i okolic mogą wziąć udział w przygotowaniach do pokonania tego dystansu. Treningi odbywać się będą wieczorami, tak aby każdy po pracy i innych obowiązkach miał okazję do wspólnego biegania.

Podobnie jak w latach ubiegłych, akcja „Bieg Fiata - możesz to przebiec” jest skierowana do osób, które biegają amatorsko i chcą poprawić swoją kondycję, nie mają motywacji do samodzielnego treningu biegowego oraz tych, którzy nie wiedzą, jak przygotować się do bezpiecznego przebiegnięcia dystansu 10 km. Zajęcia prowadzone będą pod czujnym okiem specjalistów ze Sklepu Biegowego przy ul. Warszawskiej oraz organizatora Biegu Fiata i BBOSiR.

Treningi wystartują 15 marca w Parku Słowackiego przy ul. Piastowskiej. Spotkania biegowe będą urozmaicone, a ćwiczenia zróżnicowane pod względem umiejętności i kondycji uczestników. - Rozgrzewka, elementy siły biegowej, stretching, przebieżki, bieg ciągły, kontrola tempa biegu, przygotowanie psychiczne zawodnika, to tylko elementy o których dowiecie się podczas bezpłatnych treningów. Każdy z uczestników otrzyma prosty plan treningowy zawierający podstawowe elementy treningu - mówi Michał Łojewski ze Sklepu Biegowego.

Aby przystąpić do akcji, nie są wymagane zapisy. Łącznie będzie to jedenaście czwartkowych spotkań biegowych (początek o godz. 18.30). Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym 26. Biegu Fiata.

W poniedziałek, 19 marca rozpocznie się „Wiosna na Orliku 2018”. Oprócz czwartkowych treningów biegowych, w programie zaplanowano warsztaty z lekkoatletyki dla dzieci w wieku 10-14 lat. Nie zabraknie zajęć piłkarskich dla najmłodszych adeptów futbolu. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach nordic walking, gry w boule czy ćwiczeniach ogólnorozwojowych. Wszystkie zajęcia będą odbywały się pod kierunkiem instruktorów BBOSiR. Udziału w akcji „Wiosna na Orliku 2018” jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowy rozkład zajęć na plakacie poniżej.

bb