Lubomir Zawierucha został dziś uniewinniony od zarzutów składania fałszywych oświadczeń majątkowych. Wyrok ogłosił Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej. W uzasadnieniu wskazano na niską szkodliwość czynu oraz fakt, że w sprawie pominiętej nieruchomości toczyło się postępowanie spadkowe.

Samorządowiec w sześciu kolejnych oświadczeniach majątkowych (w latach 2010-15) nie wykazał współwłasności w nieruchomości przy ul. Pokoju w Bielsku-Białej. Sprawa wyszła na jaw dwa lata temu, gdy zastępca prezydenta miasta wystąpił z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę na przedmiotowym gruncie. Jak tłumaczył urzędnik, nieruchomości pominięte w oświadczeniach to ojcowizna, która przysługuje rodzeństwu. W sprawie toczyło się postępowanie spadkowe.

W sierpniu ub. roku Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej uznał Lubomira Zawieruchę winnym złożenia sześciu fałszywych oświadczeń majątkowych. Samorządowiec ukarany został grzywną w wysokości 3,6 tys. zł. Wiceprezydent miasta wniósł apelację od wyroku. Dziś w tej sprawie ogłoszony został wyrok bielskiego Sądu Okręgowego, który uniewinnił samorządowca od wszystkich zarzucanych mu czynów.

64-letni Zawierucha został wiceprezydentem Bielska-Białej w 2010 roku. Nadzoruje wydziały inwestycji, komunikacji, strategii i rozwoju gospodarczego oraz biuro funduszy europejskich.

bak