Od jutra w kolportażu ulicznym w Bielsku-Białej dostępny będzie kolejny, trzeci numer Kuriera.BB. W bloku tematycznym „Kolej na szyny” miesięcznik publikuje artykuły o komunikacji publicznej. Redakcja zastanawia się też, skąd politycy mają pieniądze na swoje kampanie.

W marcowym numerze Kurier.BB. prezentuje koncepcję bielskiej kolei aglomeracyjnej, projekt budowy linii tramwajowych opracowany przez eksperta Instytutu Sobieskiego oraz doświadczenia Olsztyna, pierwszego miasta, które zdecydowało się przywrócić tramwaje kilkadziesiąt lat po ich likwidacji. W artykule „Cenny patronat” redakcja dzieli się wątpliwościami w sprawie finansowania kampanii promocyjnej jednego z bielskich polityków. Na stronach osiedlowych znajdziemy relacje ze spotkań w Hałcnowie i Lipniku oraz z czynu społecznego w Kamienicy.

Poza tym w numerze Janusz Okrzesik dostrzega światełko w ciemnym tunelu, wzywając do poBBudki, Krzysztof Kozik sprawdza, czy elektryczne autobusy mogą kursować w podgórskim mieście, Małgorzata Zarębska wyjaśnia, dlaczego sama spaceruje po ciemnym lesie, Tomasz Wawak ujawnia, że platany przy Cieszyńskiej wcale nie musiały być wycięte, a Tomasz Szulakowski lituje się nad pewną damą z bielskiego zamku.

Kurier.BB jest bezpłatną gazetą informacyjną o Bielsku-Białej. Jest dostępny w kolportażu ulicznym oraz w kilkudziesięciu punktach handlowych i usługowych na bielskich osiedlach. Redakcja zachęca do kontaktu osoby zainteresowane kolportażem gazety w swoim środowisku. Wersja elektroniczna Kuriera.BB dostępna jest na stronie www.kurier-bb.pl.

bb