Po sukcesie pierwszej odsłony akcji "Książka wspiera bohatera", Galeria Sfera i Fundacja Ekologiczna Arka zapraszają do udziału w drugiej edycji. Już teraz można przynosić książki, które pojawią się dziś na charytatywnym kiermaszu na rzecz dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

 „Książka wspiera bohatera” to inicjatywa Fundacji Ekologicznej Arka, która łączy w sobie takie cele, jak ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna. Galeria Sfera zachęca swoich klientów do przynoszenia niepotrzebnych książek do Punktu Informacyjnego. Następnie zostaną one sprzedane podczas kiermaszu, a zebrane pieniądze są przeznaczone za zakup biletów do kin i teatrów dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych oraz na spełnienie ich marzeń.

Charytatywny „Kiermasz Niepotrzebnych Książek” odbędzie się 13 kwietnia w godz. 9:00-20:00 w foyer Galerii Sfera. Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej „Wszystkie kolory recyklingu”, realizowanego przy współpracy z Miastem Bielsko-Biała i Zakładem Gospodarki Odpadami (o pierwszej edycji akcji pisaliśmy TUTAJ). Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym akcji "Książka wspiera bohatera".

bb