Mężczyźni wybiegli ze sklepu, a za nimi personel. Uciekając, porzucili wózek z artykułami spożywczymi i przemysłowymi, które zamierzali skraść. W pośpiechu wsiedli do peugeota i z piskiem opon odjechali z miejsca zdarzenia. W pościg za nimi ruszył dzielnicowy, który relacjonował dyżurnemu informacje o drodze ucieczki sprawców.

Asp. szt. Rafał Semik, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szczyrku, wracał po południu do domu po zakończonej służbie. Przy ul. Myśliwskiej zauważył trzech młodych mężczyzn, którzy siedzieli w zaparkowanym peugeocie i obserwowali pobliski sklep. Ich zachowanie wydawało się dzielnicowemu podejrzane. Postanowił przyjrzeć się ich postępowaniu.

Dzielnicowy rusza w pościg

Po krótkiej chwili pasażerowie wysiedli z samochodu i poszli do sklepu. W tym czasie kierowca czekał na nich w pojeździe. O swoich podejrzeniach, iż sprawcy mogą dopuszczać się kradzieży sklepowych policjant poinformował dyżurnego, prosząc o skierowanie na miejsce patrolu. Chwilę później mężczyźni wybiegli ze sklepu, a za nimi personel. Uciekając, porzucili wózek z artykułami spożywczymi i przemysłowymi o wartości 1,7 tys. zł, które zamierzali skraść. W pośpiechu wsiedli do peugeota i z piskiem opon odjechali z miejsca zdarzenia.

W pościg za nimi ruszył dzielnicowy, który relacjonował dyżurnemu informacje o drodze ucieczki sprawców. Kierowca peugeota zorientował się, że jedzie za nim cywilny samochód. Przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Buczkowic, łamiąc po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Wyprzedzał „na trzeciego” i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa. W pewnym momencie w pościg włączył się radiowóz oznakowany. Kierujący zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe zmuszające go do zatrzymania i kontynuował ucieczkę.

Liczne wykroczenia podczas ucieczki

Patrol wyprzedził sprawcę i zajechał mu drogę. Policjanci wspólnie z dzielnicowym zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 28 lat. Badanie alkomatem wykazało, że 28-letni kierowca peugeota miał w organizmie blisko promil alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W czasie przeszukania, na tylnym siedzeniu samochodu policjanci odnaleźli skradzione artykuły spożywcze o wartości blisko 1,3 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszeli zarzuty kradzieży. 28-latek odpowie dodatkowo za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także liczne wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki. Grozi im kara do pięciu lat więzienia.

bb