W najbliższy piątek na placu Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej odbędzie się publiczny różaniec w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków. - Każdy z nas wie, jaką moc ma modlitwa różańcowa i wiemy też, ile zła jest na świecie i powoli przedziera się ono do naszej pięknej Polski - argumentują organizatorzy.

Akcja publicznego odmawiania różańca odbyła się już w około 20 miastach Polski. Włączają się w nią różne pokolenia Polaków - ludzie młodzi i starsi, rodziny, zorganizowane wspólnoty, stowarzyszenia i fundacje. W Bielsku-Białej organizacją akcji zajęła się fundacja Elitarni Beskidy diecezji bielsko-żywieckiej wraz ze Stowarzyszeniem Aktywnych Polaków.

- Każdy z nas wie, jaką moc ma modlitwa różańcowa i wiemy też, ile zła jest na świecie i powoli przedziera się ono do naszej pięknej Polski. Tam, gdzie człowiek czuje się bezradny, tam zaczyna się Boża Łaska - przekonują organizatorzy, którzy uważają, że odnowa moralna jest Polsce bardzo potrzebna. - Coraz częściej zauważamy, jak społeczeństwo jest mocno podzielone, zlaicyzowane i zobojętnione na pomoc i krzywdę drugiego człowieka - dodają.

Bielszczanie będą się wspólnie modlić w piątek, 20 kwietnia o godz. 18.30 na placu Opatrzności Bożej. Do modlitwy będzie się mógł przyłączyć każdy przechodzień, aby dać jawne świadectwo swojej wiary. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziesz TUTAJ.

bb