W Bielsku-Białej rozpoczyna się dziś Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki. Z tej okazji przez sześć dni w wielu miejscach odbywać się będą wykłady, wystawy, warsztaty, debaty, laboratoria, prezentacje i koncerty. Wszystko dla popularyzacji osiągnięć naukowych oraz rozwijania zainteresowania nauką, kulturą i sztuką wśród odbiorców w różnym wieku.

Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki jest organizowany przez Akademię Techniczno-Humanistyczną już po raz dziewiętnasty. Impreza integruje społeczność lokalną z ośrodkiem akademickim, stwarza możliwość wypromowania jego uczestników, sprzyja zacieśnieniu kontaktów między uczelniami, placówkami oświatowymi i instytucjami kultury.

Corocznie organizatorzy zmieniają formułę festiwalu, zachowując cel główny - popularyzację osiągnięć naukowych oraz rozwijanie zainteresowania nauką, kulturą i sztuką wśród uczestników. Kolejne edycje poszerzają ofertę, dochodzą nowe tematy i podmioty, ale nie zmienia się idea przewodnia, tj. prezentowanie nauki i sztuki, dążenie do poszerzania wiedzy o współczesnym świecie, rozbudzanie ciekawości poznawczej i kształtowanie wrażliwości etycznej i estetycznej.

Spotkania objęte formułą festiwalu odbywają się równocześnie w wielu miejscach na Podbeskidziu i są adresowane do szerokiego grona odbiorców przy uwzględnieniu różnic wiekowych (są zajęcia w grupach dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, młodzieży i seniorów).

Jedną z atrakcji festiwalu będzie jutrzejsze V Beskidzkie Dyktando, którego uczestnicy rywalizują o Pióro Prezydenta Miasta oraz tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii. Więcej szczegółowych informacji oraz PROGRAM festiwalu znajdziesz TUTAJ.

bb

Foto: ATH