Od soboty najdłuższą ścieżką kompleksu Enduro Trails Bielsko-Biała jest RockN’Rolla. Trasa oznaczona kolorem niebieskim łączy Szyndzielnię z Kozią Górą. Powinien sobie na niej poradzić każdy kolarz, który opanował podstawy jazdy na rowerze w górach.

Na sobotnią uroczystość otwarcia RockN’Rolli przybyli dwaj wiceprezydenci Bielska-Białej - Lubomir Zawierucha i Przemysław Kamiński oraz przewodnicząca komisji zdrowia, polityki społecznej i sportu Rady Miejskiej Agnieszka Gorgoń-Komor. Towarzyszyło im liczne grono rowerzystów.

Początek ścieżki o długości 6,5 km znajduje się tuż przy górnej stacji kolei gondolowej na Szyndzielnię. Trasa jest stosunkowo łatwa, w skali trudności oznaczono ją kolorem niebieskim. Szczególną uwagę należy zwrócić na liczne bandy i muldy. Należy też liczyć się z długością trasy, która po połączeniu z Twisterem przekracza 11 km.

Kompleks Enduro Trails to sieć jednokierunkowych tras rowerowych, tzw. singletracków. Są to najbardziej lubiane przez kolarzy górskich wąskie, kręte i pofalowane ścieżki o różnym stopniu trudności - od  łatwiejszych, łagodnie opadających aż po strome i technicznie wymagające zjazdy. W kompleksie występują trasy zjazdowe o czterech stopniach trudności oznaczone (od najłatwiejszych do najtrudniejszych) kolorami: zielonym, niebieskim, czerwonym i czarnym.

Trasy zlokalizowane są w masywie Klimczoka pomiędzy Szyndzielnią i Kozią Górą. Od momentu uruchomienia kompleks cieszy się stale rosnącym powodzeniem wśród mieszkańców miasta i turystów z kraju i zagranicy. Od czterech tras, którymi dysponowano na początku, kompleks rozrósł się do 12 ścieżek o łącznej długości ponad 30 km.

bb

Foto: UM w Bielsku-Białej