Siłacz z bielskiej drogówki Konrad Adamaszek zdobył złoty medal na zawodach Pucharu Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc rozegranych w Dzierżoniowie. Miejsce na podium zapewnił sobie także Mariusz Knap, policjant z pionu kryminalnego.

Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend w Dzierżoniowie. Uczestniczyło w nich blisko 150 policjantów, żołnierzy, strażaków oraz funkcjonariuszy innych służb mundurowych. Zawody mają na celu popularyzację i upowszechnianie aktywności sportowej w dyscyplinach siłowych, a także integrację środowisk sportowych różnych służb.

Na zawodach bielski garnizon reprezentowali st.sierż Mariusz Knap oraz st.sierż. Konrad Adamaszek. Adamaszek, który na co dzień pełni służbę w wydziale ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej, wywalczył mistrzowski tytuł. Startował w wyższej niż zwykle kategorii do 82,5 kg. W trzecim podejściu podniósł ciężar 192,5 kg, zapewniając sobie miejsce na najwyższym stopniu podium.

Mariusz Knap z zespołu kryminalnego IV komisariatu wywalczył drugie miejsce. Aby zmieścić się w limicie wagowym do 100 kg, musiał zbić kilka kilogramów, co nieznacznie go osłabiło, ale dzięki walce i uporowi podniósł ciężar 215 kg. Wysokie lokaty bielskich policjantów przyczyniły się do tego, że 6-osobowa drużyna reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach obroniła mistrzowski tytuł sprzed roku.