"EWOLUCJA MIASTA. Od miasta tradycyjnego do miasta innowacyjnego" - to temat trzeciej debaty oksfordzkiej, która odbędzie się 25 maja na terenie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Dyskusję z udziałem studentów bielskich uczelni poprzedzi wykład prof. Jerzego Buzka.

Dyskusja studentów z lokalnych uczelni wyższych skupiona będzie wokół następujących tez:
I: Bielsko-Biała jest miastem funkcjonalnym, które zapewnia mieszkańcom wysoką jakość życia.
II: Bielsko-Biała jest miastem nowoczesnym, które w sposób kreatywny wykorzystuje swoje położenie geograficzne oraz historię.
III: Bielsko-Biała jest miastem przedsiębiorczym o silnych perspektywach rozwoju gospodarczego.
 
Zanim studenci rozpoczną dyskusję, wykład ekspercki pt. „Sztuczna inteligencja - szanse i zagrożenia” wygłosi prof. Jerzy Buzek, który jest patronem honorowym tego wydarzenia. W latach 1997-2001 poseł na Sejm III kadencji oraz prezes Rady Ministrów, w latach 1998-2001 przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej, od 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, w latach 2009-2012 jego przewodniczący. Kawaler Orderu Orła Białego. Jest profesorem nauk technicznych.
 
Dodatkowym atutem dla zebranych będą prezentacje przygotowane przez firmy:
* Enjoy Squash - "Bielsko-Biała miastem sportu", czyli jak w nieszablonowy sposób propagować sport w takim mieście, jak nasze,
* ITEO - przedstawi ciekawostki na temat innowacyjnych technik stosowanych w wykorzystaniu energii odnawialnej.
 
Na debatę zapraszają rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej Iwona Kłóska oraz poseł Mirosława Nykiel (początek godz. 13.00). Osoby chcące uczestniczyć w tym ciekawie zapowiadającym się wydarzeniu proszone są o kontakt pod adresem mailowym: promocja@wseh.pl - do 23 maja.
 
bb