W najbliższą sobotę w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Straconki będzie można wymienić makulaturę, puszki i szkło na gustowne ekologiczne torby. Jest tylko 500 toreb zaprojektowanych przez artystkę. Takich rzeczy nie kupuje się w sklepach!

Akcję „Torba Za Surowce” organizuje tradycyjnie Fundacja Ekologiczna ARKA. Hasłem tegorocznej edycji są „Wszystkie kolory recyklingu” i dlatego przy współpracy z artystką Alicją Jakimów (alalea.pl) przygotowano torby w czterech kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym i brązowym. Zbiórka odbędzie się w sobotę, 19 maja w godz. 9-17 w PSZOK u zbiegu u. Leszczyńskiej i Straconki (obok Gemini Park).

Torbę będzie można otrzymać za 20 kg makulatury lub szkła (butelki, słoiki) albo 40 aluminiowych puszek. Organizatorzy zachęcają uczestników do zebrania wszystkich wzorów toreb - na zasadzie zbierz je wszystkie. Surowce będą sprzedane, a za uzyskane środki zostaną kupione rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji rowerpomaga.pl. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym akcji „Torba Za Surowce”.

bb