W najbliższą sobotę w parafii pw. NMP Królowej Świata w Bielsku Białej rozpocznie się tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa „Tak na Serio”. Będą warsztaty o wychowywaniu dzieci, spotkanie dla narzeczonych, kurs tańca, a nawet gotowanie ze znanym kucharzem Remigiuszem Rączką. - Nie unikamy tematów trudnych - zapewniają organizatorzy.

Czy prawdziwe małżeństwo, to jedynie takie, które zawarte zostało poprzez ślub kościelny? Kwestia ta budzi wiele kontrowersji w społeczeństwie, szczególnie, gdy stykają się ze sobą środowisko katolickie oraz zwolennicy związków partnerskich. Celem tygodnia modlitw za powołanych do małżeństwa "Tak na Serio" nie jest jednak odpowiedź na to pytanie.

Cykl mszy świętych oraz seria warsztatów, które odbędą się w dniach 19-27 maja jest przeznaczony dla osób, którym przyświeca idea bycia razem z ukochaną osobą na poważnie. Małżonkowie dzielą się bliskością, radością, ale również trudem w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego, takich jak wychowanie dzieci, staranie się o potomstwo czy unikanie niepotrzebnych kłótni.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na wspólną modlitwę, wieczory tematyczne, a także warsztaty i spotkania z prelegentami. Patronami honorowymi „Tak na Serio” są prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult i ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel. Więcej szczegółów o tym wydarzeniu znajdziesz TUTAJ. Program publikujemy poniżej.

bb