Dziś w Bielsku-Białej rozpoczyna się Festiwal Komedii na Południu, którego organizatorem jest Teatr Polski. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się plenerowy koncert piosenek Abby na Rynku. Teatr gwarantuje tydzień znakomitej zabawy ze świetnymi spektaklami z całej Polski i nie tylko.

Podczas festiwalu, który odbędzie się w dniach 19-24 czerwca, zobaczymy absolutne komediowe hity - „Mayday” z Białegostoku, „Szalone nożyczki” z Krakowa, a także „Ostrą jazdę” z Częstochowy. Na bielskiej scenie wystąpią gwiazdy teatrów warszawskich w spektaklu „Ranny ptaszek”, a także goście zagraniczni z Czech w humorystycznym widowisku z elementami cyrkowymi pt. „Basen”.

Festiwal otworzą i zamkną uwielbiane przez widzów bielskie realizacje - komedia „Pomoc domowa” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza oraz plenerowy koncert piosenek Abby w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego, które po raz pierwszy rozbrzmiewać będą w scenerii Rynku. Największe przeboje tego zespołu w nowych aranżacjach Mateusza Walacha zaśpiewają Wiktoria Węgrzyn, Marta Gzowska-Sawicka, Tomasz Lorek, Adam Myrczek, Rafał Sawicki oraz Grzegorz Margas - wstęp wolny (24 czerwca godz. 21. 30).

Bilety na spektakle dostępne w kasie Teatru Polskiego oraz online.

bb

Foto: Joanna Gałuszka/Teatr Polski