Remont magistrali wodociągowej biegnącej pod ul. Żywiecką w Bielsku-Białej potrwa miesiąc. Gdy z odcinka od Stojałowskiego do PCK zejdą ekipy spółki Aqua, w tym miejscu pojawią się drogowcy. Aqua rozpocznie wtedy prace na odcinku od PCK do Poniatowskiego.

Roboty na ul. Żywieckiej prowadzone są od początku czerwca metodą bezwykopową. Zajęte są dwa pasy w kierunku centrum miasta, a ruch samochodowy odbywa się z wykorzystaniem jezdni w kierunku Żywca (po jednym pasie w każdym kierunku). Ekipa spółki Aqua zejdzie z remontowanego odcinka do końca miesiąca, ale to początek utrudnień. Gdy dobiegną końca prace na tym fragmencie ulicy, na plac budowy wejdą drogowcy.

Zgodnie z planem, na początku lipca na odcinku od Stojałowskiego do PCK rozpoczną się prace związane z przebudową Żywieckiej. Z kolei Aqua wykonywać będzie roboty modernizacyjne na kolejnym odcinku ulicy - od PCK do Poniatowskiego. W dalszej części inwestycji planowana jest przebudowa Żywieckiej wraz z magistralą wodociągową na odcinku od Poniatowskiego do Górskiej.

O utrudnieniach w ruchu będziemy na bieżąco informować.

bak

Foto: Nad Dachami