Dziś od godzin porannych niedostępnych jest wiele serwisów administracji publicznej. Problemy występują również w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. - Nie funkcjonują wszystkie wydziały korzystające z ogólnopolskich systemów informatycznych - mówi rzecznik Ratusza.

Problemy w funkcjonowaniu Systemów Rejestrów Państwowych występują od dzisiejszego poranka. Nie działają m.in. serwisy: obywatel.gov.pl, pz.gov.pl, cepik.gov.pl, epuap.gov.pl. W systemach przechowywane są m.in. numery PESEL, ale także dane z dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego. - Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia - brzmi komunikat na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. Nie wiadomo, jak długo potrwa usuwanie awarii ani co jest jej przyczyną.

Czy problem dotyczy również Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. - Oczywiście. Wszystkie wydziały korzystające z ogólnopolskich systemów informatycznych nie funkcjonują - poinformował rzecznik magistratu Tomasz Ficoń. Są to m.in. wydział komunikacji, spraw obywatelskich oraz Urząd Stanu Cywilnego.

bak