Policja w Bielsku-Białej otrzyma cztery nowoczesne radiowozy hybrydowe. Uroczystość przekazania nowych pojazdów odbyła się wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Śląska policja otrzymała wczoraj 43 nowoczesne pojazdy hybrydowe. Łączny koszt zakupu pojazdów to 3,9 mln zł. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazano na ten cel niespełna 1,2 mln zł, a pozostałe środki pochodziły z samorządów lokalnych oraz środków budżetowych. W ub. roku na podobnych zasadach dofinansowano zakup 34 pojazdów.

Najwięcej samochodów, bo siedem sztuk trafi do KMP w Katowicach. Bielsko-Biała i Racibórz otrzymają po cztery radiowozy, po trzy pojazdy trafią do Chorzowa, Częstochowy, Sosnowca i Zabrza. Po dwa pojazdy otrzymały komendy w Kłobucku, Pszczynie, Tychach i Wodzisławiu Śląskim. Po jednym nowym radiowozie trafi też do Bierunia, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Jastrzębia-Zdroju, Lublińca, Mikołowa i Mysłowic.

Nowe radiowozy mają bogate wyposażenie, w tym m.in. automatyczną bezstopniową skrzynię biegów, automatyczną klimatyzację czy system multimedialny z kamerą cofania. Każdy z pojazdów Toyota Auris Hybrid Touring Sports kombi wart jest blisko 92 tys. zł brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM.

W uroczystości przekazania samochodów wziął udział marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa i komendant wojewódzki policji nadinspektor Krzysztof Justyński.

bb

Foto: Policja