Czesław Śpiewa, Lech Janerka, Mitch & Mitch… Lato w Bielsku-Białej zapowiada się wyjątkowo muzycznie. W piątkowe wieczory na Letniej Scenie Sfery na placu Bolka i Lolka przed Galerią Sfera II pojawią się artyści, dzięki którym podczas tych wakacji każdy wielbiciel muzyki znajdzie coś dla siebie.

Letnia Scena Sfery to wydarzenie, na które niecierpliwie oczekuje wielu bielszczan. Z roku na rok na wakacyjne koncerty przed Galerią Sfera przychodzi coraz większa publiczność, dzięki której cykl na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny Bielska-Białej. Dorośli i młodzież chętnie spędzają czas w towarzystwie gwiazd lub artystów u progu kariery, którym powodzenie na bielskiej scenie dodaje skrzydeł.

Przed nami osiem koncertów różnorodnych artystów, którzy zaproszą miłośników muzyki do świata folku, hip-hopu, a nawet latino. Wśród tegorocznych gwiazd przed bielską Sferą pojawią się m.in. Czesław Śpiewa - na jedynym koncercie w Polsce w tym roku, Mitch & Mitch - znany m.in. z występów ze Zbigniewem Wodeckim, a na zakończenie sezonu na scenie pojawi się Lech Janerka - ikona polskiego rocka.

Tegoroczną edycję, 13 lipca, zainauguruje zespół Mitch & Mitch. Tydzień później (20.07) na scenie zobaczymy VavaMuffin grających muzykę reggae. Na zakończenie lipca usłyszymy Balkanscream - siedmioosobowy kolektyw bałkański łączący różne style muzyczne, przeplatający jazz, folk i elektronikę. W sierpniu w świat rytmów latynoskich porwie nas Rey Ceballo, który podbił serca bielszczan podczas poprzednich edycji.

Później do Bielska-Białej przyjadą Czesław Śpiewa, hip-hopowa grupa Pokahontaz oraz grający reggae The Djangos. Na ostatnim koncercie Letniej Sceny Sfery usłyszymy legendarnego Lecha Janerkę - jednego z najbardziej szanowanych polskich muzyków.

PROGRAM LETNIEJ SCENY SFERY 2018:
13 lipca / Mitch & Mitch / easy listening
20 lipca / VaVaMuffin / reggae
27 lipca / Balkanscream / folk, elektronika, hip-hop
3 sierpnia / Rey Ceballo / salsa, latina
10 sierpnia / Czesław Śpiewa / muzyka alternatywna
17 sierpnia / Pokahontaz / hip-hop
24 sierpnia / The Djangos / reggae
31 sierpnia / Lech Janerka / rock, alternatywa
 
Koncerty Letniej Sceny Sfery odbywają się na placu Bolka i Lolka (początek zawsze o godz. 19.30). Wstęp wolny. Organizatorem wydarzenia jest Galeria Sfera. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym Letniej Sceny Sfery.

bb