Przemysław Drabek nie będzie kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Bielska-Białej? Jarosław Kaczyński zapowiedział, że osoby zajmujące stanowiska w spółkach Skarbu Państwa nie będą ubiegały się o stanowiska samorządowe. Taką funkcję pełni wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Deklaracja padła wczoraj wieczorem na konferencji prasowej, która odbyła się po spotkaniu komitetu politycznego PiS. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że żadne osoby, które zajmują stanowiska w spółkach Skarby Państwa nie będą kandydować w jesiennych wyborach samorządowych. - Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ci, którzy funkcjonują w spółkach Skarbu Państwa i robią to dobrze, są przez nas szanowani, ale nie będziemy łączyć tych funkcji - zadeklarował prezes partii Prawo i Sprawiedliwość.

Co ta decyzja oznacza dla Przemysława Drabka, który jest kandydatem PiS na prezydenta Bielska-Białej i dyrektorem do spraw rozwoju w spółce Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki w Katowicach? - Na ten moment Przemysław Drabek jest naturalnym kandydatem PiS w Bielsku-Białej. Mam nadzieję, że ta decyzja nie dotyczy jego funkcji. Ale trzeba pamiętać, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy - mówi poseł Grzegorz Puda, koordynator ds. wyborów samorządowych w okręgu nr 27 obejmującym m.in. miasto Bielsko-Biała.

bak