W czwartek oficjalnie wystartuje 41. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych. W sobotę przed bielskim Ratuszem odbędzie się Konkurs Elegancji, a następnie samochody przejadą ulicami miasta.

Kolejna edycja rajdu rozpocznie się w czwartek w Jaworzu. Tego dnia kolumna pojazdów zaprezentuje się mieszkańcom Tychów oraz Bierunia, gdzie na torze Fiata odbędą się próby sportowe. W piątek zabytkowe samochody będzie można podziwiać w Jeleśni i Węgierskiej Górce. Następnie pojazdy zaprezentowane zostaną bielszczanom - ok. godz. 15.20 zaplanowano przejazd pojazdów przez bielski Rynek.

W sobotę pojazdy zostaną zaprezentowane w Szczyrku skąd udadzą się na plac Ratuszowy w Bielsku-Białej. Tam o godz. 14.00 rozpocznie się tradycyjny Konkurs Elegancji, podczas którego zabytkowe samochody wraz z załogami w strojach z epoki będą się prezentować przed jury. Następnie kolumna aut przejedzie ulicami miasta (m.in. ul. Ratusza, 11 Listopada, Barlickiego, Wzgórze, Zamkowa oraz Cieszyńska).

Impreza ponownie uzyskała akceptację FIVA (Międzynarodowej Federacji Pojazdów Zabytkowych) i została ujęta w Międzynarodowym Kalendarzu Rajdów. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu ponad siedemdziesięciu załóg z Polski, Niemiec, Austrii,  Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy oraz Białorusi. Jak co roku, nie zabraknie unikatowych samochodów z lat 20 i 30. ubiegłego wieku.

W związku z organizacją 41. Międzynarodowego Beskidzkiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu: zamknięcie pl. Ratuszowego od 13.07 (godz. 16.00) do 14.07 (godz. 17.00) oraz przejazd kolumny pojazdów w dniu 14 lipca w godz. 16.30-17.30 z pl. Ratuszowego ulicami: Ratuszową, 11 Listopada, Norberta Barlickiego, Wzgórze, Rynek, Cieszyńską i dalej w kierunku Jaworza.

bb