W najbliższy piątek startuje jedno z najbardziej oczekiwanych wakacyjnych wydarzeń muzycznych w Bielsku-Białej. Cykl ośmiu plenerowych koncertów Letniej Sceny Sfery zainaugurują Mitch & Mitch. Start koncertu na placu Bolka i Lolka planowany jest na godzinę 19.30.

Mitch & Mitch to nie tylko zespół, ale także najciekawsze muzyczne zjawisko ostatniej dekady. Energia, poczucie humoru, oryginalne kompozycje i wspaniałe instrumentarium sprawiają, że ich koncerty to prawdziwa muzyczna uczta. Po piętnastu latach grania mają na koncie pięć płyt długogrających nagranych w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie, tentecie, a nawet jako orkiestra i chór.

W 2008 roku wystąpili wspólnie ze Zbigniewem Wodeckim podczas koncertu w Programie III Polskiego Radia, a potem na Off Festivalu w Katowicach. Efektem tej współpracy była opublikowana w 2015 roku płyta „1976: A Space Odyssey”, która pokryła się platyną. Dwa lata temu zespół wraz z Wodeckim został dwukrotnie wyróżniony nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego - Fryderykiem. W najbliższy piątek przekonamy się, jak brzmią na żywo podczas bezpłatnego, plenerowego koncertu przed Galerią Sfera.

Koncerty to nie koniec atrakcji. W piątki po koncertach w ramach Letniej Food Sfery restauracje w galerii wydłużają godziny otwarcia nawet do godziny 23.00, a na wszystkich fanów dobrej muzyki i dobrego jedzenia czekają też specjalne promocje. Będą one obowiązywać w dni koncertów. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest amerykańska restauracja Billy's, która będzie gościć wszystkich artystów festiwalu.

Koncerty Letniej Sceny Sfery odbywają się na placu Bolka i Lolka (początek o godz. 19.30). Wstęp wolny. Organizatorem wydarzenia jest Galeria Sfera. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym imprezy.

bb