Dziś w Bielsku-Białej finiszować będą uczestnicy piątego etapu 75. Tour de Pologne. W związku z wyścigiem nastąpi czasowe wyłączenie kilku ulic z ruchu pojazdów. Utrudnienia dotyczą także pasażerów MZK, którzy w czasie zamknięcia ulic mogą opuścić autobusy lub czekać na kontynuację jazdy.

Środowy etap rozpocznie się w Wieliczce, a meta wyścigu zostanie zorganizowana na wysokości terenów ZIAD  przy al. Armii Krajowej (przejazd kolumny reklamowej i kolarzy na terenie Bielska-Białej w ramach wyścigu przewiduje się w godz. 15:40-16:40). Tego dnia, równolegle do dużego Tour de Pologne, dla dzieci i młodzieży zorganizowany zostanie Mini Tour de Pologne pod nazwą Kinder+Sport, którego pętla o długości 4,6 km prowadzić będzie ulicami al. Armii Krajowej, Karbową, Kolistą i Gościnną.

Od godz. 12.00 do godz. 17.00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach: Górskiej, Żywieckiej, Gen. Bora-Komorowskiego, al. Gen. Władysława Andersa, al. Armii Krajowej, Karbowej i Kolistej. Ulice: Gościnna, Aleja Armii Krajowej (od ul. Gościnnej do ul. Karbowej), Karbowa, Kolista (od ul. Karbowej do ul. Gościnnej) będą zamknięte dla ruchu pojazdów w godz. 11:00-17:00.  Wjazd na parkingi przy ul. Karbowej możliwy będzie do godz. 11:00 ulicami Kolistą i Karpacką. Dodatkowo na odcinku Armii Krajowej (od Gościnnej do Karbowej) utrudnienia będą od 4:00 do 20:00.

W celu zapewnienia bezkolizyjnego przejazdu peletonu policjanci i służby organizatora będą porządkować ruch pieszy i kołowy. Podany czas utrudnień ze względu na specyfikę imprezy (dynamicznie przemieszczający się peleton) może ulec zmianie. Całkowite zamknięcie trasy przejazdu (poprzeczne oraz podłużne w stronę kolumny kolarskiej) nastąpi na około jedną godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Policja zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia ruchu z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa uczestników Tour de Pologne.

Autobusy MZK obsługujące linie krzyżujące się z trasą wyścigu będą kursować bez zmian do chwili całkowitego ich zamknięcia przez policję. Pasażerowie mogą opuścić autobusy lub czekać na kontynuację jazdy. Linie komunikacyjne, których trasa częściowo pokrywa się z przejazdem wyścigu na czas wyłączenia z ruchu poszczególnych ulic będą skrócone do przystanków, na których istnieje możliwość zawrócenia i wykonania kursu powrotnego.

Szczegółowe informacje o kursach autobusów MZK będzie można uzyskać w dniu wyścigu pod numerem telefonu dyspozytora  (33) 814-34-09. Więcej informacji na temat wyścigu: www.tourdepologne.pl.

bb