Nadchodzące dni w Bielsku-Białej mogą być bardzo niebezpieczne. Temperatura w trakcie dnia może sięgać 32 st. C! Upały utrzymają się przynajmniej do początku weekendu, kiedy spodziewany jest front burzowy. Dla naszego regionu wydane zostało ostrzeżenie meteorologicznego drugiego stopnia.

Ostrzeżenie meteorologiczne przed upałem obowiązywać będzie od dzisiejszego południa do piątkowego wieczora. Zdaniem synoptyków, w Bielsku-Białej temperatura maksymalna w najbliższych dniach wyniesie od 30 do nawet 32 st. C. Nocą trudno będzie o spokojny sen, gdyż termometry mogą pokazywać ponad 20 st. C.

Ochłodzenia możemy spodziewać się dopiero na początku weekendu. Wtedy do kraju nadciągnie burzowy front, który sprawi, że temperatury spadną o kilka stopni.

W części kraju (zachodnie regiony Polski) synoptycy IMGW zdecydowali się na wydanie trzeciego, najwyższego stopnia ostrzeżenia przed upałami. Oznacza to wystąpienie zjawisk, które skutkować mogą bardzo dużymi szkodami lub szkodami o rozmiarach katastrof, a także zagrożeniem życia.

bak