Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów tego lata. Już w najbliższy piątek bielska publiczność usłyszy, jak Czesław Śpiewa. Na Letniej Scenie Sfery Czesław Mozil porwie miłośników rocka, popu i alternatywy w muzyczną podróż przeplataną swoim nietuzinkowym humorem.

Czesław Mozil jest znany szerokiej publiczności jako kompozytor, akordeonista, aranżer, postać telewizyjna, aktor dubbingowy oraz lider zespołu Czesław Śpiewa, tworzącego muzykę alternatywną. Artysta od dzieciństwa mieszkał w Kopenhadze, gdzie ukończył Królewską Akademię Muzyczną w klasie akordeonu. Jednak swoje umiejętności oraz unikalny talent postanowił rozwijać w Polsce.

Na rynku muzycznym pojawił się w 2008 roku po tym, jak wydał album „Debiut”. Ta hybryda wielu gatunków, w tym rocka, muzyki kabaretowej oraz muzyki alternatywnej zdobyła serca Polaków i status platynowej płyty. Z „Debiutu” pochodzą takie przeboje, jak „Maszynka do świerkania”, „Ucieczka z wesołego miasteczka”, „Mieszko i Dobrawa jako początek Państwa Polskiego”. Kolejne albumy Mozila umacniały jego pozycję na rynku i zawsze zaskakiwały słuchaczy.

W piątek, 10 sierpnia o godz. 19.30 na placu Bolka i Lolka ponownie zbierze się bielska publiczność, by świętować rozpoczęcie weekendu. To już dziewiąta edycja Letniej Sceny Sfery, która kolejny rok z rzędu gości wspaniałych artystów. Cotygodniowe występy o różnym zabarwieniu muzycznym sprawiają, że każdy słuchacz z pewnością znajdzie coś dla siebie. Podczas tych wakacji wystąpili już m.in. zespół Vavamuffin, Balcanscream oraz Rey Ceballo z kubańską orkiestrą rozrywkową.

Debiut zespołu Czesław Śpiewa na Letniej Sceny Sfery w Bielsku-Białej będzie prawdopodobnie jednym z najbardziej wyczekiwanych występów na tegorocznej edycji tego cyklu. Organizator zapewnia, że koncert artysty odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Wstęp wolny! Dodatkowo restauracje w Galerii Sfera szykują specjalne oferty i promocje obowiązujące w każdy piątek do godz. 22.00.

Program Letniej Sceny Sfery 2018:
10 sierpnia / Czesław Śpiewa / alternatywa
17 sierpnia / Pokahontaz / hip-hop
24 sierpnia / The Djangos / reggae
31 sierpnia / Lech Janerka / rock, alternatywa
 
Organizatorem Letniej Sceny Sfery jest Galeria Sfera. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym tego wakacyjnego cyklu bezpłatnych koncertów.

bb