- Niech ma ulicę, rondo, plac, skwer, co tam chcecie. Zasłużył. W tej sprawie wszyscy możemy być za - napisał Janusz Okrzesik, zwracając się z apelem do politycznych oponentów o upamiętnienie postaci śp. Mariusza Handzlika, ministra w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął osiem lat temu w katastrofie pod Smoleńskiem. Janusz Okrzesik poinformował nas, że nie jest zwolennikiem budowy pomników w mieście, a jego inicjatywa ma znaczenie symboliczne. 

W emocjonalnym wpisie na Facebooku Janusz Okrzesik przypomniał sylwetkę śp. Mariusza Handzlika.- Był podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta, wcześniej dyplomatą w Waszyngtonie, Paryżu i Nowym Jorku. Prawie mój rówieśnik [rocznik 1965 - red.], przez jakiś czas studiowaliśmy na jednej uczelni. Czasem widywałem go na meczach Podbeskidzia. Typ państwowca, nie partyjnego działacza. W polityce osiągnął wiele, ale przy jego kompetencji mógł jeszcze więcej. Zabrakło czasu - wspomina Okrzesik.

Kandydat na prezydenta Bielska-Białej proponuje, by „zamiast kłócić się o pomniki i wraki”, powinniśmy w naszym mieście upamiętnić Mariusza Handzlika. - Niech ma ulicę, rondo, plac, skwer, co tam chcecie. Zasłużył. W tej sprawie wszyscy możemy być za - napisał Janusz Okrzesik, zwracając się z apelem do politycznych oponentów: Przemysława Drabka i Jarosława Klimaszewskiego. Janusz Okrzesik poinformował nas, że nie jest zwolennikiem budowy pomników w mieście, a jego inicjatywa zmierza wyłącznie do symbolicznego upamiętnienia postaci Mariusza Handzlika. 

Na apel odpowiedział kandydat PiS. - Pana Świętej Pamięci Ministra Mariusza znałem osobiście. To zasłużona postać dla naszego miasta. Uważam, że powinien zostać upamiętniony. Biorąc pod uwagę nadchodzący czas wyborów samorządowych, warto zrealizować pomysł w odpowiednim czasie i przypomnieć bielszczanom osobę ministra Mariusza Handzlika - podkreśla Przemysław Drabek.

Jak dotąd, do inicjatywy nie odniósł się Jarosław Klimaszewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej.

bak