Akcja Demokracja organizuje spotkania przed wyborami samorządowymi w całej Polsce. Ich celem jest wypracowanie lokalnych postulatów, których organizacja będzie domagać się od osób kandydujących w wyborach. Znany jest już termin i miejsce spotkania w Bielsku-Białej.

- Tworzymy wyjątkową okazję, aby podczas spotkania wraz z innymi zaangażowanymi mieszkańcami i mieszkankami Twojego miasta przedyskutować i stworzyć postulaty, których realizacji będziemy później domagać się od lokalnych kandydatów i kandydatek do rady miasta i na stanowisko prezydenta miasta - czytamy w zaproszeniu rozesłanym do mieszkanek i mieszkańców dziesięciu miejscowości.

W tym tygodniu spotkania odbędą się m.in. w Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, a później w Szczecinie, Lubinie, Bydgoszczy, Białymstoku i Ostródzie. Spotkanie w Bielsku-Białej zaplanowano na najbliższą sobotę, 15 września w godz. 12:00-15:00 w kawiarni "Środek" przy ul. 1 Maja 1 (budynek Teatru Polskiego).

Akcja Demokracja przy udziale aktywistek i aktywistek w całej Polsce pracuje nad szczegółowym zbiorem postulatów dla samorządów. Został on oparty na wartościach, na rzecz których działa ten ruch społeczny: prawach człowieka, sprawiedliwości społecznej, państwie prawa i ochronie środowiska.

bb