W najbliższą niedzielę na bielskim Rynku odbędzie się happening "My jesteśmy Konstytucją - Bielsko Biała". Jak zapowiadają organizatorzy, uczestnicy wydarzenia ubrani w koszulki z charakterystycznym logotypem „będą głośno skandować słowo obecnie w niektórych kręgach uznawane za nieprzyzwoite”.

- Spotkamy się w koszulkach z logotypem
KON
STY
TUC
JA
i zamanifestujemy, że dla nas jest to nadal najważniejsza w państwie regulacja prawna. I że nie można jej zapisów kasować lub wypaczać zwykłymi ustawami, jak demagogicznie próbuje to zrobić obecna władza, nie posiadająca większości konstytucyjnej - a więc funkcjonująca bez mandatu pozwalającego na tak daleko idące zmiany - czytamy na stronie wydarzenia w Fb.
 
Osoby, które nie mają koszulki, torby lub innego przedmiotu z logotypem, będą mogli go sobie wymalować samodzielnie na przyniesionych przez siebie materiałach. Happening będzie też okazją do rozmowy o nadchodzących wyborach samorządowych i o tym, jak ważny jest nasz w nich udział.
 
- Nie będziemy agitować na rzecz konkretnych kandydatów, chociaż wiemy dokładnie na kogo nie zagłosujemy. Będziemy bronić samorządów, aby nadal pozostały samorządne, a nie kierowane przez jednego człowieka z Nowogrodzkiej - przekonują organizatorzy wydarzenia.
 
Happening "My jesteśmy Konstytucją - Bielsko Biała" odbędzie się w niedzielę, 16 września o godz. 16.00 na Rynku. Jego koordynatorem jest KOD, który tego samego dnia organizuje ogólnopolską manifestację w Warszawie.
 
bb