Z udziałem około 80 kapłanów z kilku kontynentów w Żywcu odbyły się 3. Międzynarodowe i 18. Tenisowe Mistrzostwa Polski Księży. W zawodach zagrała czołówka polskich księży tenisistów, a także znakomicie dysponowani zawodnicy z Filipin, USA, Nowej Zelandii i Słowacji.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski zorganizowane przez ks. prałata Józefa Caputę i Wiesława Biela oraz fundację „Z rakietą i brewiarzem” odbywały się na kortach ośrodka „Park Tenis Żywiec 1918” w Żywcu-Zabłociu. Turniej zainaugurowała msza w kościele św. Floriana pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Wśród uczestników liturgii był m.in. prof. Jan Duda - ojciec prezydenta RP.

W turnieju wzięło udział ok. 80 księży z kilkunastu państw. Rrywalizacja przebiegała w czterech kategoriach wiekowych: open, +45, +55 i + 65. Jak tłumaczy znany propagator sportu wśród księży prałat Józef Caputa, uczestnicy turnieju to ludzie, którzy mają ambicję. Każdy gra na maksa, stara się dać z siebie wszystko. Tenis uczy pokory, gdyż nie wszystko od człowieka zależy.

Wielu kapłanów, którzy przybyli do Polski z zagranicy, wykorzystało okazję, by zwiedzić Polskę. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent RP Andrzej Duda. Wyniki turnieju znajdziesz TUTAJ.

bb

Foto: diecezja bielsko-żywiecka