Zastanawiasz się, jak zagospodarować czas w coraz dłuższe wieczory? Szukasz sposobu na jesienną chandrę? A może po prostu nie marzysz o niczym innym, jak o kubku gorącej herbaty w parze z dobrą książką? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie kilka ebooków w sam raz tę porę roku.

„Kontratyp” Remigiusz Mróz

Na początek serwujemy najgorętszą premierę tej jesieni. O Remigiuszu Mrozie słyszał już prawie każdy. Autor nie zawodzi swoich czytelników i z niezwykłą częstotliwością przygotowuje dla nich kolejne powieści. Ebook „Kontratyp” zabierze Was w kryminalny świat pełen zagadek i prawniczych kruczków.

Podczas wyprawy na Annapurnę, jeden z najtrudniejszych himalajskich szczytów, ginie troje Polaków. Ekipa ratunkowa nie znajduje jednak nic, poza linami. Po kilku tygodniach jedna z uczestniczek wyprawy pojawia się na nepalsko-tybetańskiej granicy. Zostaje zatrzymana i przewieziona do Polski, gdzie ma odpowiadać za morderstwo. Śledczy zarzucają jej, że zabiła swoich towarzyszy, by samej móc przeżyć. Co faktycznie wydarzyło się w drodze na Annapurnę? I skąd oskarżyciele mają dowody obciążające himalaistkę? Sprawą zajmuje się bezkompromisowa prawniczka Joanna Chyłka.

„Nie odpuszczaj” Harlan Coben

Jeden z najpopularniejszych pisarzy na świecie, mistrz kryminału i thrillera, powraca z nową powieścią. Ebook „Nie odpuszczaj” Harlana Cobena łączy w sobie przeszłość i teraźniejszość, pozory i rzeczywistość, tajemnice i prawdę. A przede wszystkim trzyma w napięciu.

Detektyw Napoleon „Nap” Dumas przed wieloma laty stracił brata. Leo i jego dziewczynę Dianę znaleziono martwych na torach. W tym samym czasie Maura, w której Nap był bez pamięci zakochany, znika bez śladu. Teraz, po wielu latach od tych tragicznych wydarzeń, odciski Maury zostają znalezione w samochodzie należącym do podejrzanego o morderstwo. Zdezorientowany Nap rozpoczyna śledztwo. Zamiast odpowiedzi na dręczące go pytania, natrafia na kolejne tajemnice. Orientuje się, że nie wiedział nic ani o swoim bracie, ani o dziewczynie, którą kochał…

„Ślepnąc od świateł” Jakub Żulczyk

Niedawno internet obiegła wieść o tym, że stacja HBO przygotowuje serial na podstawie powieści „Ślepnąc od świateł” Jakuba Żulczyka. Premiera odcinków już tej jesieni, a tymczasem zachęcamy do przeczytania książki. Autor w błyskotliwy sposób obnaża współczesność, ludzkie żądze i słabości. Udowadnia, że żyjemy w dziwnych czasach, w których handlarz narkotyków staje się równie potrzebny, co lekarz…

Główny bohater ebooka „Ślepnąc od świateł” przyjechał z Olsztyna do Warszawy, gdzie prawie udało mu się skończyć ASP. Prawie. By nie podzielić losu swoich rówieśników - przyszłych meneli, niepoprawnych optymistów mogących co najwyżej otrzeć się o klasę średnią - dokonuje życiowego wyboru. Ponieważ zawsze lubił ważyć i liczyć, waży kokainę i liczy pieniądze. Za dnia śpi, w nocy zjeżdża całe miasto. Sprzedaje towar i bezwzględnie ściąga długi. Jego klientela to bogate elity finansowe i kulturalne, które łączy jedno: przekonanie, że kokaina i alkohol kochają cię najbardziej na świecie.

„Apartament w Paryżu” Guillaume Musso

Nowa powieść mistrza prozy obyczajowej. Ebook "Apartament w Paryżu" to subtelna, intrygująca powieść, której akcja toczy się w malowniczym mieście miłości.

Madeline właśnie wynajęła pracownię malarską, by odpocząć i zaznać spokoju. W wyniku nieporozumienia do pracowni trafia także Gaspard, młody amerykański pisarz, który planował rozpocząć tu prace nad nową książką. Oboje wrażliwi i wycofani, są skazani na dzielenie tej przestrzeni. Pracownia należała niegdyś do słynnego malarza, Seana Lorenza. Przed śmiercią artysta zostawił po sobie trzy obrazy, które zniknęły w dziwnych okolicznościach. Madeline i Gaspard zafascynowani życiem i twórczością Lorenza postanawiają odnaleźć dzieła. Te poszukiwania na zawsze odmienią ich życie…

„Zanim nadejdzie jutro. Podróż do krainy umarłych” Joanna Jax

Autorka bestsellerowego cyklu „Zemsta i przebaczenie” rozpoczyna nową serię powieściową. Ebook „Zanim nadejdzie jutro. Podróż do krainy umarłych” Joanny Jax to proza obyczajowa w historycznym wydaniu.

Kresy Wschodnie u progu wojny. Rosjanie dokonują coraz liczniejszych wywózek mieszkańców tego regionu w głąb Rosji. Dobrze zapowiadająca się aktorka, saksofonista, siostry bliźniaczki, których ojciec znika bez śladu, chłopiec opiekujący się niewidomym dziadkiem czy młoda mężatka z córeczką - wszyscy zostają wywiezieni do miejsca, w którym walka o przetrwanie staje się sensem życia, a śmierć czeka u progu. Czy wezmą nad nimi górę zwierzęce instynkty, czy zwycięży człowieczeństwo? Jak poradzą sobie w tak nieludzkich warunkach?

Mamy nadzieję, że zainteresowaliście się którąś z naszych propozycji. Jeśli nie, zachęcamy do odwiedzenia sklepu virtualo.pl, w którym znajdziecie pozostałe jesienne nowości, bestsellery i gorące premiery. Bo jesień z książką zawsze jest piękna!

Artykuł sponsorowany