W Szkole Podstawowej nr 1 w Bielsku-Białej kolejny raz hucznie obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tradycyjnie jest to wielkie święto matematyki, którego celem jest przekonanie dzieci, że matematyka może być doskonałą zabawą i zachęcenie ich do większego zainteresowania tym przedmiotem.

W tym roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w szkole na osiedlu Wojska Polskiego przebiegał pod hasłem „Matematyka - Ruch - Muzyka”, dlatego też wszyscy uczniowie podzieleni na grupy spotkali się w kolorowo udekorowanej sali gimnastycznej. Były tam rozstawione sektory, w których dzieci rozwiązywały zadania matematyczne połączone z różnymi formami ruchu i ćwiczeń gimnastycznych.

Byli „Matematyczni piłkarze”, „Królowa skakanki”, „Koło fortuny”, „Losy” „Kraina czynników”, „Gra w kości”, „Iloczynowe piramidy” i „Matematyczne inicjały”. Odbył się też konkurs na matematyczną fryzurę, w którym najmłodsi puścili wodze fantazji. Matematyka to nauka ścisła, ale to nie znaczy, że musi być poważna i nudna. Niektórzy nawet śpiewają o niej piosenki.

- Przez cały czas zabawy z matematyką dzieciom towarzyszyły wyświetlane teledyski i rytmiczne melodie. Wszyscy świetnie się bawili - powiedziała nam Marta Kazanecka, koordynator święta tabliczki mnożenia w SP nr 1.

bb