W poniedziałek, 15 października ok. godz. 19.30 będziemy wiedzieć dużo więcej. W bielskim hotelu Vienna dobiegnie końca debata z udziałem pięciu kandydatów na prezydenta Bielska-Białej, którzy zmierzą się z pytaniami dziennikarzy trzech popularnych mediów oraz internautów, telewidzów i radiosłuchaczy. Nie zawsze będzie miło, ale będą emocje. Każdy może śledzić debatę - w swoim smartfonie, w samochodzie czy w domowym telewizorze!

Organizatorem debaty jest portal bielsko.biala.pl przy współpracy z Telewizją Regionalną w Bielsku-Białej oraz Radiem CCM. Udział w spotkaniu przed kamerami potwierdzili: Przemysław Drabek (PiS), Jerzy Jachnik (Kukiz’15), Jarosław Klimaszewski (KO), Janusz Okrzesik (Niezależni.BB) oraz Ryszard Wrona (SLD). Zaproszenia organizatorów nie przyjęła tylko Monika Socha (Wolni i Solidarni), która poinformowała nas, że do drugiej tury nie będzie uczestniczyła w debatach.

Kandydaci pod ogniem pytań

Od tych wytrawnych polityków oczekujemy merytorycznej oceny działań ekipy dotychczas rządzącej miastem oraz prezentacji własnych programów na nadchodzącą kadencję. Wieczór podzieliliśmy na trzy części. W pierwszej kandydaci będą kolejno odpowiadać na pytania przygotowane przez dziennikarzy Radia CCM, Telewizji Regionalnej oraz portalu bielsko.biala.pl. W drugiej każdy kandydat ma prawo zadać dowolne pytanie wybranemu przeciwnikowi wyborczemu, a na koniec politycy odpowiedzą na pytania zgłoszone uprzednio przez internautów, telewidzów i radiosłuchaczy.  

Debata odbędzie się bez udziału publiczności, ale każdy zainteresowany wyborca może z łatwością śledzić jej przebieg za pomocą wybranego kanału informacyjnego. Czytelników portalu zapraszamy na nasz profil w Facebooku, gdzie będzie można zobaczyć transmisję on line. Na łamach portalu pokażemy później zdjęcia dokumentujące kulisy debaty, czyli to, czego nie zobaczyli telewidzowie. Czytelnicy znajdą u nas także artykuły analizujące wystąpienia poszczególnych polityków.

Mamy dobrą wiadomość dla telewidzów! Zobaczą Państwo debatę w całości na żywo w sieci telewizji kablowej Vectra. Transmisja będzie dostępna nie tylko w Bielsku-Białej, ale m.in. w Cieszynie, Skoczowie, Oświęcimiu i Tychach. Ponadto ekipa Telewizji Regionalnej zrealizuje materiał filmowy, dzięki czemu reportaż z debaty obejrzą te osoby, które z różnych przyczyn nie miały dostępu do transmisji na żywo. Co ciekawe, z reportażem telewizyjnym będą mogli zapoznać się także Czytelnicy naszego portalu - na stronie głównej w zakładce Telewizji Regionalnej.

Rozmowy na bielskim Rynku

Na koniec niespodzianka - Radio CCM, dostępne w domach bielszczan oraz w samochodach i wielu obiektach użyteczności publicznej w Bielsku-Białej, Gliwicach, Cieszynie, Ustroniu czy Oświęcimiu. Wóz transmisyjny radia stanie około południa na bielskim Rynku. Motywem przewodnim rozmów w studio będzie rzecz jasna nasza debata. Dziennikarze radiowi porozmawiają z organizatorami, na antenie pojawią się też opinie przechodniów na temat zbliżających się wyborów.

Przed godz. 18.00 wóz radiowy zaparkuje przed hotelem Vienna. Planowane są wejścia na antenę w trakcie debaty, a także transmisja na żywo na stronie internetowej Radia CCM oraz w Facebooku. Nagrania najciekawszych wątków dyskusji z udziałem pięciu polityków będą później dostępne w serwisach informacyjnych CCM.

Gospodarzem studia zaimprowizowanego na ósmym piętrze klimatycznego hotelu Vienna będzie niżej podpisany redaktor naczelny portalu bielsko.biala.pl, którego w zadawaniu pytań politykom wesprą dziennikarze Telewizji Regionalnej Adam Budkiewicz i Marcin Szendoł oraz Tomasz Kosyk z Radia CCM. Początek debaty o godz. 18.00. Zapowiada się więc widowisko polityczne, jakiego w Bielsku-Białej dawno nie było. Życzę Państwu dobrego odbioru i miłych wrażeń.

Robert Kowal

Czytelnicy mogą nadal nadsyłać pytania do uczestników debaty. Jeśli uważają Państwo, że jest sprawa lub problem, do których powinni się oni odnieść - czekamy na Wasze maile pod adresem redakcja@bielsko.biala.pl. Najciekawsze pytania zostaną zadane politykom na żywo przed naszymi kamerami. Dopilnujemy, aby ani jedno z nich nie pozostało bez odpowiedzi!