Jarosław Klimaszewski nie wziął udziału we wczorajszej debacie kandydatów na prezydenta Bielska-Białej w TVP Katowice. Naszemu portalowi kandydat powiedział, że „debata przygotowana przez Telewizję Publiczną nie gwarantowała rzetelności, uczciwości i obiektywizmu”.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Bielska-Białej przesłał portalowi bielsko.biala.pl oświadczenie w związku z nieuczestniczeniem w debacie TVP Katowice. Publikujemy je w całości.

Na podstawie swoich dotychczasowych doświadczeń w kontaktach z TVP Katowice, zwłaszcza tych z ostatniego czasu, podjąłem decyzję o nieprzyjmowaniu zaproszenia na debatę kandydatów na stanowisko prezydenta Bielska-Białej.

TVP Katowice jeszcze przed oficjalną inauguracja kampanii wyborczej zaangażowała się w promocję jednego z moich konkurentów, który na antenie stacji stał się niemal stałym komentarzem wszystkich ważkich wydarzeń dotyczących Bielska-Białej.

Dla swoiście pojętej równowagi byłem kilkakrotnie proszony przez dziennikarzy TVP Katowice o komentarz do różnych spraw, ale wyłącznie po to, by być tłem dla promowanego przez stację kandydata. Moje wypowiedzi były zawsze zgrabnie „pocięte” w taki sposób, by pasowały do z góry ustalonej tezy materiału.

W związku z powyższym uważam, że debata przygotowana przez TVP Katowice nie daje gwarancji rzetelności, uczciwości i obiektywizmu, a uczestnictwem w programie o charakterze propagandowym nie jestem zainteresowany.

Z poważaniem,
Jarosław Klimaszewski