Aż 300 gustownych i praktycznych toreb na zakupy przygotowali organizatorzy kolejnej edycji akcji „Torba Za Surowce”, która odbędzie się w najbliższą sobotę w PSZOK obok Gemini Park. Unikalne wzory nowych toreb przygotowali uczniowie bielskiego Plastyka. Otrzymają je osoby, które przyniosą odpowiednią ilość makulatury, butelek, słoików lub puszek.

Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowuje akcję, w której ekologiczne torby będzie wymieniać na makulaturę i szkło. W tej edycji akcji „Torba Za Surowce” do wzięcia są nowe wzory toreb przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej: Ninę Sikorską, Kamilę Krupnik i Piotra Kaźmierczaka. Na chętnych czekają także ostatnie sztuki toreb Alicji Jakimow (alalea.pl) w kolorze niebieskim, zielonym, żółtym i brązowym.

Unikalną torbę będzie można otrzymać już w sobotę, 20 października w godz. 9.00-17.00 w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów znajdującym się u zbiegu ul. Leszczyńskiej i Straconki w Bielsku-Białej (obok Gemini Park), gdzie odbędzie się zbiórka surowców. Aby zdobyć torbę, wystarczy przynieść 20 kg makulatury lub szkła (butelki, słoiki) albo 40 aluminiowych puszek.

Organizatorzy akcji „Torba Za Surowce” zachęcają uczestników do skompletowania wszystkich wzorów ekologicznych toreb - na zasadzie zbierz je wszystkie. Zebrane surowce będą sprzedane, a za uzyskane środki zostaną kupione rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji Fundacji Ekologicznej ARKA rowerpomaga.pl. Na uczestników czeka 300 toreb! Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym akcji „Torba Za Surowce”.

bb