Mijają dwa dni od debaty prezydenckiej organizowanej przez portal bielsko.biala.pl, ale nie milkną echa wypowiedzi Jarosława Klimaszewskiego w sprawie spotu radiowego Przemysława Drabka. Wczoraj do sprawy w oficjalnym oświadczeniu odniósł się sztab Janusza Okrzesika. Czy „niezależnej Ance głosującej na Okrzesika” użyczyła głosu bielska radna PiS?

Wątek spotu wyborczego pojawił się w drugiej części debaty, gdy Jarosław Klimaszewski zadawał pytanie Przemysławowi Drabkowi. - Ostatnio usłyszałem chyba najnowszy spot wyborczy pana Przemysława Drabka, który jeżeli dobrze pamiętam (Klimaszewski przedstawia treść spotu - red.): „Nazywam się Anka, w pierwszej turze wyborów głosowałam na pana Okrzesika” i ewidentnie słyszę tam głos pani radnej [Bogny] Bleidowicz (radnej PiS - red.) - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej.

- Chciałem zapytać, czy to jest pani radna i tylko mówi że ma inne imię i czy rzeczywiście głosowała w pierwszej turze na pana Okrzesika? - doprecyzował Klimaszewski, a Przemysław Drabek odparł: - Ja panu odpowiem w ten sposób. Spoty są spotami i są nagrane i puszczane w Radiu Bielsko. To są spoty osób, które jakby przedstawiają, dają swój głos. To mamy oczywistą sprawę, że to niekonieczne musi być pan Zdzisław czy pan Franciszek, to jest naturalna rzecz - przekonywał kandydat PiS.

Do sprawy spotu radiowego kandydata PiS odniósł się również KWW Okrzesik i Niezależni.BB, który „zaapelował do sztabu Przemysława Drabka, by zaprzestał prowadzonej od tygodnia kampanii sugerującej nasze poparcie dla jego kandydatury”. Całe oświadczenie można przeczytać TUTAJ.

Redakcja portalu bielsko.biala.pl wczoraj i dziś bezskutecznie prosiła Bognę Bleidowicz o komentarz w tej sprawie. Niestety, bielska radna PiS nie odpowiedziała na nasze prośby o kontakt, ale jeśli tylko uzyskamy jej komentarz, niezwłocznie go opublikujemy.

Fragment spotu wyborczego dostępny jest TUTAJ (plik mp3 - 7 sekund).

bak