Jak wynika z oficjalnych danych Miejskiej Komisji Wyborczej w Bielsku-Białej, Jarosław Klimaszewski (Koalicja Obywatelska) został zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich. Na zwycięzcę głosowało 55,5 proc. wyborców. Frekwencja wyniosła 50,84 proc.

W drugiej turze na Jarosława Klimaszewskiego (Koalicja Obywatelska) zagłosowało 55,5 proc. wyborców (37 366 głosów). Jego kontrkandydat Przemysław Drabek (Prawo i Sprawiedliwość) uzyskał 44,5 proc. poparcia (29 962 głosów). Zwycięzca wyborów wygrał w 63 z 75 obwodowych komisji wyborczych oraz na 27 z 30 bielskich osiedli. Najwięcej głosów Jarosław Klimaszewski uzyskał w obwodowych komisjach w Kamienicy oraz Olszówce. Tam w trzech lokalach wyborczych głosowało na niego ponad 65 proc. osób.

Klimaszewski wygrał również w Lipniku (56,46 proc. w komisji w szkole przy ul. Lipnickiej) oraz kilku tzw. obwodach zamkniętych (areszcie śledczym oraz w trzech z czterech w szpitalach). Zwycięzca wyborów najsłabszy wynik zanotował w Komorowicach i Hałcnowie, a więc w okręgu wyborczym do Rady Miejskiej swojego kontrkandydata. Przemysław Drabek wygrał również w komisji mieszczącej się w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Olszówki.

Frekwencja w drugiej turze w Bielsku-Białej wyniosła 50,84 proc.

bak