Na przełomie roku dwie nowe karetki trafią na wyposażenie Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Będą to fabrycznie nowe fiaty ducato dla systemu ratownictwa medycznego. Dwa tygodnie temu dwa zużyte ambulanse BPR przekazało nieodpłatnie Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

Niespełna 600 tys. zł kosztować będą dwie fabrycznie nowe karetki, które na przełomie roku trafią do Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Pieniądze na zakup pojazdów pochodzą ze środków własnych BPR. Nowe fiaty ducato trafią do systemu państwowego ratownictwa medycznego.

- Będą to karetki wyposażone w tzw. opcji full wypas. Nie kupujemy modeli biednych, tylko bogate, w których pacjent będzie czuł się komfortowo - zapewnił portal Wojciech Waligóra, dyrektor BPR.

Zgodnie z wymaganiami przetargowymi, ściany i sufit nowych ambulansów wyłożone będą płytami z tworzywa sztucznego w kolorze białym. Karetki ze specjalnie wzmocnionym zawieszeniem otrzymają nadwozie, które zostanie wyizolowane akustycznie i termicznie. Pojemność silnika ambulansów nie może być mniejsza niż 2200 cm3, a moc wyniesie co najmniej 175 KM.

Dwa tygodnie temu dwie zużyte karetki BPR przekazało nieodpłatnie Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

bak