Wszyscy są absolwentami V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej i osiągają duże sukcesy w branży internetowej. Sylwetki pięciu byłych uczniów popularnej „Piątki” przedstawia branżowy Money.pl. Wśród bohaterów artykułu jest Paweł Strykowski, wydawca portalu bielsko.biala.pl.

- Jest ich pięciu. Wszyscy mają biznesy internetowe, ale działają w różnych branżach. Grach, salonach urody czy w marketingu. Łączy ich to, że pochodzą z Bielska-Białej i chodzili do jednego liceum - pisze money.pl w artykule o pięciu biznesmenach, którzy są absolwentami najlepszego bielskiego liceum, czyli popularnej „Piatki”. Jednym z bohaterów artykułu jest Paweł Strykowski, współzałożyciel firmy content marketingowej WhitePress, wydawca i właściciel portalu bielsko.biala.pl.

- W drugiej klasie liceum zacząłem swój pierwszy biznes. Polegał na tworzeniu i wdrażaniu oprogramowania księgowego. Rok później wciągnąłem do niego kilku kolegów. Tak wyglądał mój początek - mówi Paweł Strykowski. Dziś wprowadza spółkę WhitePress na nowe rynki zagraniczne. W zeszłym roku firma wypracowała 1,5 mln zł zysku.

 

Innymi bohaterami artykułu są: Łukasz Kostka, założyciel firmy Estimote dostarczającej systemy do mikrolokalizacji, Kamil Bargiel z SentiOne, specjalizujący się w narzędziach do monitorowania internetu i mediów społecznościowych, Stanisław Fiedor produkujący gry pod marką Fuero Games oraz Sebastian Maśka, twórca Versum, platformy do cyfryzacji usług branży piękności.

 

bak