Tradycyjnie „Przegląd Sportowy” ogłosił listę nominowanych w 84. edycji plebiscytu na Sportowca Roku 2018. Wśród nich jest bielski sportowiec Michał Haratyk, który w mijającym roku wywalczył złoty medal mistrzostw Europy w pchnięciu kulą. Dziś ostatni dzień, gdy możemy głosować na naszego mistrza!

W tym roku czytelnicy wybierają jednego z 20 nominowanych sportowców. Głosowanie internetowe potrwa do 4 stycznia 2019. Głosować można m.in. za pośrednictwem strony internetowej Przeglądu Sportowego - codziennie oddać można jeden głos.

Wśród nominowanych znalazł się Michał Haratyk reprezentujący KS Sprint Bielsko-Biała. 26-letni lekkoatleta pochodzący spod Cieszyna zdominował ubiegłoroczną rywalizację kulomiotów w Europie. W sierpniu wywalczył złoty medal mistrzostw Europy rozgrywanych w Berlinie, a dwa miesiące wcześniej podczas mityngu w Ostrawie ustanowił nowy rekord Polski, pchając kulą na odległość 22,08 m.

bak

Foto: PZLA/Marek Biczyk

Aktualizacja, 6 stycznia godz. 8.30.

Michał Haratyk, kulomiot Sprintu Bielsko-Biała, uplasował się na dziesiątej lokacie w plebiscycie na najlepszego sportowca w Polsce. W jego imieniu nagrodę odebrał menedżer Czesław Zapała. Tytuł czempiona odebrał Bartosz Kurek, MVP mistrzostw świata w siatkówce. Do wręczenia nagród doszło wczoraj podczas Gali Mistrzów Sportu w Warszawie.