Na placu Bolka i Lolka staną jutro trzy naturalne choinki, do których podłączone będą rowery wytwarzające prąd. Uczniowie z bielskich szkół najpierw ozdobią drzewka, a następnie rozświetlą je, pedałując na specjalnych rowerach. Do godz. 13.00 każdy będzie mógł im w tym pomóc.

We wtorek, 4 grudnia o godz. 12.00 na placu Bolka i Lolka obok Galerii Sfera w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna ARKA i Lasy Państwowe już po raz czternasty rozpoczną ogólnopolską akcją „Choinki Nadziei”. Na placu pojawią się choinki zasilane prądem wytworzonym przez uczniów pedałujących na rowerach. Wytworzą w ten sposób prąd, który zasili energooszczędne oświetlenie choinkowe.

Drzewka pozostaną na placu do godz. 13.00 i wtedy może pomóc uczniom w rozświetlaniu choinek. - Nasza akcja łączy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia - tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes fundacji.

ARKA wspólnie z Lasami Państwowych i szkołami podstawowymi organizuje akcję od 2005. Bierze w niej udział łącznie kilkaset szkół, które przygotowują programy świąteczne dla ponad 10 tys. starszych osób. Również i w tym roku do wielu domów opieki społecznej oraz domów dziecka trafią naturalne choinki podarowane przez leśników.

bb