Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała-Południe wszczęła śledztwo w sprawie możliwości niegospodarnego zarządzania mieniem w spółce TS Podbeskidzie. Jak dowiedział się portal, przesłuchany ma zostać m.in. były zarząd klubu piłkarskiego oraz członkowie rady nadzorczej.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa niegospodarności w spółce TS Podbeskidzie złożył Edward Łukosz. Tymczasowy prezes klubu pod koniec października zakończył audyt w spółce. Na początku listopada liczący ok. 170 stron dokument z klauzulą „poufne” miał trafić do Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała-Południe. Po postępowaniu sprawdzającym, decyzją prokuratury z 28 listopada podjęta została decyzja o wszczęciu śledztwa w sprawie.

Jak dowiedział się portal, czynności w sprawie ma wykonywać wydział do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Śledczych najbardziej interesować będzie działalność finansowa piłkarskiej spółki w 2017 roku. W charakterze świadków przesłuchani mają zostać m.in. prezes zarządu Tomasz Mikołajko oraz członkowie rady nadzorczej TS Podbeskidzie.

Od sierpnia Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej prowadzi śledztwo w sprawie finansowania przez bielski samorząd spółki TS Podbeskidzie (sprawa dotyczy dotacji oraz dokapitalizowania spółki) oraz umów na korzystanie ze Stadionu Miejskiego przez Podbeskidzie i BKS Stal, podpisywanych przez Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zdaniem prokuratury, w tych sprawach mogło dojść do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez urzędników.

bak