Jarosław Klimaszewski odpalił dziś iluminacje na największej choince w Bielsku-Białej. Tradycyjnie w wydarzeniu na placu Chrobrego prezydentowi miasta towarzyszył Święty Mikołaj, który rozdawał słodkie upominki. W najbliższych dniach świąteczne dekoracje rozbłysną na ulicach miasta.

Podobnie jak w ubiegłym roku, choinka na placu Chrobrego liczy ponad 15 metrów wysokości. Na jej czubku zamontowano gwiazdę, a całość zdobi kilkaset różnego rodzaju dekoracji oraz lampek wykonanych w energooszczędnej technologii LED. Wykorzystano różne barwy światła: białą ciepłą, białą zimną, zieloną i czerwoną. Ponownie zamontowano tzw. lampki z efektem zimnego błysku. Tzw. dekory, które znajdują się na choince to m.in. gwiazdy, serduszka 2D, kule 3D wykonane z maty metalizowanej imitujące bombki, bombki odporne na warunki atmosferyczne oraz czerwona girlanda. Na choince zamontowano  65 tys. punktów świetlnych.

Dziś punktualnie o godz. 17.00 prezydent miasta Jarosław Klimaszewski w towarzystwie wychowanków bielskiego domu dziecka uroczyście odpalił iluminacje na świątecznej choince. Towarzyszył mu m.in. Święty Mikołaj, nie zabrakło również słodkiego upominku dla bielszczan, którzy pojawi się na placu Chrobrego. Po raz pierwszy w historii bielskich uroczystości w związku z obchodzonym obecnie świętem Chanuka w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, którzy symbolicznie zapalili świece na menorze chanukowej.

Z przedświątecznym słowem do osób zebranych na placu zwrócili się księża - Piotr Hoffmann z Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Krzysztof Cienciała, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku. Świąteczne życzenia mieszkańcom złożył prezydent Jarosław Klimaszewski.

Obecnie na ulicach Bielska-Białej trwa montaż dekoracji bożonarodzeniowych. Udekorowane zostaną m.in. ul. Wzgórze, Stojałowskiego, Warszawska, 3 Maja, 11 Listopada, Komorowicka Zamkowa, Partyzantów, Przechód Schodowy, Żywiecka, Słowackiego, Piastowska, Barlickiego, Mickiewicza oraz rondo Hulanka. Dekoracje świąteczne otrzymają także place Chrobrego, Wojska Polskiego, Wolności, Smolki i Ratuszowy. Koszt tegorocznych świątecznych iluminacji to ok. 600 tys. zł.

bak

Foto: Mirosław Jamro