W związku z obfitymi opadami śniegu dziś na terenie Szczyrku decyzją burmistrza wprowadzony został "stan zagrożenia o znamionach klęski żywiołowej". Dodatkowe siły do miasta kieruje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Celem służb jest upłynnienie ruchu na drodze wojewódzkiej prowadzącej do Szczyrku.

Komunikat o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej w Szczyrku (a następnie o stanie zagrożenia o znamionach klęski żywiołowej) pojawił się na profilu miasta w Facebooku (obowiązuje od soboty od godz. 15.00). - Zwołany został sztab kryzysowy w celu rozwiązania ogromnych problemów związanych z bardzo obfitymi opadami śniegu, tym samym z odśnieżaniem i udrażnianiem dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych - czytamy.

W kierunku podgórskiej miejscowości kierowane są dodatkowe siły policji. - Komendant Wojewódzki Policji kieruje dodatkowe siły w celu udrożnienia drogi wojewódzkiej 942 w Szczyrku. Źródłem zakorkowania ruchu drogi wojewódzkiej jest nieodpowiedzialna postawa osób, które zostawiły samochody w pasie drogowym w pobliżu gondoli - brzmi dalsza część komunikatu.

Według synoptyków, obfite opady śniegu mogą występować w regionie do późnych godzin wieczornych. W kolejnych dniach spodziewana jest fala mrozów. W nocy z niedzieli na poniedziałek w rejonach podgórskich temperatura minimalna może wynieść nawet - 16 st. C.

bak

Aktualizacja godz. 18.50
W zaktualizowanym komunikacie burmistrz miasta Szczyrk poinformował o stanie zagrożenia o znamionach klęski żywiołowej.