Rekordy popularności bije w sieci film z eksploracji ruin Stalownika w Bielsku-Białej. Dawny szpital odwiedził popularny youtuber, którego do wizyty zachęciły liczne wiadomości od fanów. Film w ciągu trzech dni zanotował 300 tys. wyświetleń i trafił na listę najpopularniejszych.

„Żądny Przygód”, bo tak nazywa się kanał youtubera, na pierwsze piętro bielskiego Stalownika wspiął się za pomocą liny przymocowanej do konstrukcji zabudowań. Po wejściu do budynku dawnego szpitala na zboczu Łysej Góry zszedł do podziemia, którego ostatnia kondygnacja zalana jest wodą. Następnie klatką schodową udał się na najwyższe piętro i dalej na dach obiektu. Tam przechadzał się, idąc po krawędzi dachu, a następnie zjadł sushi.

- Film ma charakter dokumentalny, nie zachęcam nikogo do naśladowania przedstawionych w nim sytuacji - apeluje youtuber.

Plik został nagrany już w styczniu, o czym świadczą wypowiedzi autora. Jak widać na nagraniu, na dachu Stalownika znajdują się pozostałości po fajerwerkach wystrzeliwanych w noc sylwestrową. W poniedziałek rano trwający ok. 25 minut film miał już blisko 300 tys. wyświetleń.

bak