Prowadzenie własnej firmy od początku rodzi niezwykłą ilość problemów. Bez wątpienia jednym z nich jest to, w jaki sposób będziemy prowadzić księgowość. Można oddać wszystkie czynności związane z księgowością w ręce zewnętrznej firmy lub też działu zajmującego się tą materią. Trzeba jednak pamiętać, że w dzisiejszych czasach możemy objąć całkowitą kontrolę nad księgowością również dzięki różnym programom. Tym, który bezsprzecznie wyróżnia się z tłumu, jest Taxomatic. Dziś pokażemy funkcje, które wpływają na tak wysoką ocenę!

Skanujemy teraźniejszość


Odkąd Taxomatic pojawił się na rynku, rzesze użytkowników doceniają go za sposób, jaki ułatwia pracę przedsiębiorców. Jeżeli mielibyśmy doszukiwać się kluczu do sukcesu tej aplikacji, to prawdopodobnie postawilibyśmy na funkcje, które są niedostępne w innych, konkurencyjnych programach. O czym tutaj mówimy? Warto zacząć od jednej z najbardziej praktycznych funkcji, ułatwiającej żmudne wprowadzanie faktur do bazy danych. Dzięki Taxomatic i jego opcji „skanowanie” można szybko zeskanować zalegające na biurku faktury do naszego wirtualnego archiwum. Dzięki temu nie tylko będą one zabezpieczone przed wpływem czynników mogących zaszkodzić dokumentom, ale także będą łatwe w odnalezieniu! Zapomnijcie o żmudnym szukaniu faktur przez długie godziny!

Raportujemy przeszłość


Oczywiście, trzeba pamiętać, że zeskanowanie faktur to zaledwie ułamek tego, co umie Taxomatic. Niech jako drugi przykład posłuży opcja „raporty”, która pozwoli na momentalne wygenerowanie potrzebnych zestawień wszystkich operacja z danego miesiąca, roku czy innego wybranego okresu. Zapomnijcie o przeglądaniu setek faktur, rachunków i tym podobnych czynności mogących przyczynić się do poprawnego wykonania raportu. Dzięki omawianej aplikacji nie tylko zapomnicie o spędzaniu długich godzin na kompletowaniu stosu dokumentów, ale przede wszystkim - będziecie mieli pewność, że raport jest wykonany poprawnie!

Prognozujmy przyszłość

Nie można także zapomnieć o tym, co dla wielu jest niezwykle ważne, czyli o możliwości stworzenia prognozy nadchodzących opłat podatkowych. Jeżeli prowadzimy lub kiedyś prowadziliśmy własną działalność, to wiemy, że jest to naprawdę trudna czynność. Wyliczanie dokładnej kwoty mającej określić, ile musimy oddać Skarbowi Państwa to wcale nie jest prosta sprawa. Problem zniknie w momencie, gdy wykorzystamy funkcję „prognozowanie podatku”, która w kilka sekund wyliczy nie tylko to, ile będzie wynosić zaliczka na rzecz podatku dochodowego, ale i VAT! Trudno, żeby było prościej! Czemu więc jeszcze nie korzystasz z Taxomatic?

Artykuł sponsorowany