Już dziś w Galerii Sfera będzie można wesprzeć 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Fundacja WOŚP zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jedną z atrakcji tego dnia będzie licytacja krzeseł ozdobionych przez uczniów bielskiego Plastyka.

Galeria Sfera już po raz trzeci przygotowała charytatywną aukcję krzeseł, które zostały ręcznie ozdobione przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej. Podarowane przez galerię nieużywane już krzesła zostały poddane tzw. kreatywnemu upcyklingowi. Dzięki wyobraźni i zdolnościom młodych artystów zyskały drugie życie i nową, kolorową odsłonę.

Uczniowie pomalowali krzesła według własnych, indywidualnych projektów, dlatego każde z nich wyróżnia się wyjątkowym zdobnictwem i unikatową kolorystyką. Te małe dzieła sztuki będzie można podziwiać już w czwartek, 10 stycznia, a licytacja rozpocznie się w sobotę o godz. 15:00. Partnerem akcji jest bielska Fundacja Ekologiczna ARKA, a dochód z aukcji zostanie w całości przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

12 stycznia w Sferze odbędzie się także aukcja wyjątkowych przedmiotów i atrakcji. Oprócz gadżetów WOŚP, można wylicytować vouchery na przejażdżkę jedynym w Polsce prototypem lekkiego pojazdu elektrycznego. Pojazd został zaprojektowany i wykonany przez uczniów III LO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej, laureatów ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Fundację OnBoard365. Wolontariusze Extreme Trauma Team przez cały dzień będą uczyć podstaw pierwszej pomocy oraz przygotują pokaz sprzętu medycznego.

bb