Urząd Miejski w Bielsku-Białej zakończył modernizację wiat przystankowych na terenie miasta - dowiedział się portal. Łącznie w ostatnich latach zmodernizowano 18 przystanków wraz z kioskami. Koszt inwestycji wyniósł 2,7 mln zł.

Jak dowiedział się portal, dobiegła końca realizacja projektu wymiany wiat przystankowych na terenie Bielska-Białej. W latach 2015-18 zmodernizowano łącznie 18 przystanków autobusów wraz z kioskami na łączną kwotę 2,7 mln zł. Ostatnie wiaty zostały wymienione w ub. roku - było to dziewięć przystanków oraz jeden kiosk (zob. TUTAJ). - Na chwilę obecną nie jest planowana modernizacja kolejnych przystanków autobusowych - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik bielskiego magistratu.

Projekt nowych bielskich wiat przystankowych opracowała firma z Krakowa. Wiaty miały zostać dopasowane do architektury Bielska-Białej, co kilkukrotnie publicznie podkreślał ówczesny prezydent Jacek Krywult. Jak łatwo policzyć, za wymianę jednej wiaty wraz z pracami budowlanymi i przyłączeniowymi budżet miasta zapłacił ok. 150 tys. zł.

Jeden z ówczesnych krytyków projektu, radny Maurycy Rodak wskazywał przykład Łodzi, gdzie koszt wymiany jednej wiaty wyniósł ok. 35 tys. zł (czytaj TUTAJ). W odpowiedzi bielscy urzędnicy przypominali, że wymiana wiat to nie tylko zakup samej konstrukcji przystanku.

bak